Osman Birinci Kitap - Aşk

Osman Birinci Kitap - Aşk

Yorum Ekle (1)

152,75TL

250 TL üzeri kargo bedava!

Kategori Edebiyat > Tarihsel Romanlar
Yayınevi Epsilon Yayınevi
Yazar Beyazıt Akman
Barkod 9786051731292
Tedarik Süresi 1 iş günü
- +
SEPETE EKLE

Osman Birinci Kitap - Aşk

On üçüncü asrın sonları. Anadolu savaş ve kan içinde. İnsan kellelerinden kulelerle kalplere terör salan doğulu barbar Moğollar, Batılı fanatik Haçlı orduları ve hain Haşhaşinler.. Ve Türkleri tamamen bitirmek niyetinde olan imparatorluk varisi tekfurlar... Bu kaostan bir cihan lideri doğmak üzere... Küçük bir uç beyliğinden çıkarak bu katliamlara dur diyecek, umudun ve adaletin adı olacak bir genç! Kuruluş hiç böyle anlatılmadı. En son araştırmalar ışığında dört yılda yazıldı. İki ciltlik bir epik; film tadında bir roman. Osmanlı İmparatorluğu`nu kuran, ona adını veren kahramanın hikayesi. Şövalye Mihal`in gözünden, Marko Polo`nun seyahatnamesinden ve Yunus Emre`nin kalp gözünden Osman. Türk ve dünya edebiyatının en kapsamlı Osman Gazi çalışması. Yeni kuruluş yılı olarak kabul edilen ve Osman Bey`in Doğu Roma İmparatorluğu ile savaşı 1302 Bafeus Muharebesi`nin ilk romanı. Akademisyen-yazar Beyazıt Akman`ın merakla beklenen bu büyük epiğini iki kitap halinde yayınlıyoruz.

Birinci Kitap: Osman`ın çocukluğu, gençliği, Rabia ile tanışması, ona aşık oluşu. Şeyh Edebali`nin dergahında insan-ı kamil olma serüveni. Şövalyelerle ilk çarpışmalar, tekfurlarla ilk savaşlar, Haşhaşinler ile hesaplaşma ve büyük bir ihanet.

İkinci Kitap: Osman en büyük kabuslarıyla yüzleşiyor, zorlu bir birlik mücadelesi veriyor. Mihal kritik bir karar aşamasına geliyor ve Aşık Yunus`un yolu Osman`la son kez kesişiyor. 1302 Bafeus Muharebesi kitabın görkemli finalini oluşturuyor.

 


(Tanıtım Bülteninden)Sayfa Sayısı: 591

Baskı Yılı: 2016

Dili: Türkçe

Dil Türkçe
Kâğıt Cinsi 2. Hamur
Cilt Tipi Ciltsiz
Basım Yeri TÜRKİYE
Yayın Tarihi Mart-2016
Baskı Sayısı 1. Baskı
Sayfa Sayısı 591
Ölçü 13,5x21 cm
Editör Meltem Erkmen
  • Fiyatı çok uygun.

    hakan düzenli - 13.06.2021 21:36

    İkinci kitabı da aynı fiyata yapmanız dileğiyle..

Beyazıt Akman Kitapları

Kelepir365.com, web sitemizde en iyi deneyimi yaşamanızı sağlamak için çerezleri kullanır. Daha fazla bilgi için tıklayın